Elvan Sümer

EFT Master - Yaşam Koçu

Başkak Hoca'yı yaklaşık 6 ay önce tanıdım. Kendisini tanıdığımda EFT Master ve Yaşam Koçu olarak çalışıyordum. İşim gereği uzun süredir öğrenmek istediğim hipnoterapi eğitimini almak üzere araştırma yaparken Trans Eğitim'i buldum ve gitmeye karar verdim. Yaşamım boyunca verdiğim en doğru kararlardan biri oldu.

Başkak Hoca daha ilk andan itibaren müthiş enerjisi ile dikkat çekiyor. Eğitim yaklaşımı olarak yılların tecrübesini direk görüyorsunuz. Rahatlığı, pratiğe verdiği önemi ve kendi süzgecinden geçirerek aktardığı bilgileri kolaylıkla özümsüyorsunuz.

Hem eğitim becerisi hem de anlattığı konuya hakimiyeti muazzam.

Ama tüm bunlar içinde beni en çok etkileyen şey bildiği her şeyi sevgiyle paylaşma isteğiydi. Hiçbir bilgiyi kendine saklayarak özel olma çabası içine girmedi ve onu asıl özel yapan damıtmış olduğu bilgilere eklediği kendi yaklaşımlarıydı.

Eğitimin içeriğine gelince, hipnoterapi eğitiminin daha ilk basamağında hipnoz becerisi ve deneyim hevesi ile ayrıldım. Her seansımda korkusuzca uygulama yaptım, uygulama yaptıkça güvenim arttı, güvenim arttıkça uygulamalarım güçlendi. Hemen pratiğe geçirilebilecek bir eğitim verilmesi bence bu işi en değerli yapan kısmıydı. İleri düzey eğitimleri ise tarif etmek imkansız, "anlatılmaz yaşanır" cinsten. Her şeyden önce her adımda katılımcılar üzerinde yapılan uygulamalarda iki temel sorunumdan kurtuldum :) Pratikte görebilme şansı eğitimi fazlasıyla zenginleştiriyor. Bir de söylemeden edemeyeceğim bir detay daha var ki, o da verilen eğitim notları. Bir çok eğitime katılmış ve uzun yıllar eğitim vermiş biri olarak genelde eğitim notları bu işin angaryası olarak görülür ve baştan savma yapılır. Kesinlikle eğitim notları son derece detaylı hazırlanmış ve zengin bir içeriğe sahip.

Bana yepyeni bir kapı açan bu eğitim serisi şimdiye kadar aldığım tüm eğitimler içinde tartışmasız en üst basamağa oturdu. Mesleğimdeki başarı oranımı %100 arttırdı. Benim için puzzle'ın eksik parçasını bulmak gibiydi. Tüm bunların dışında gerçekten harika insanlarla birlikte olduğum, bir çok deneyim yaşadığım ve çok keyif aldığım bir süreçti.

Bana bu hisleri yaşatan ve en kalpten şekilde varlığıma katkıda bulunan sayın hocama sonsuz şükran duyuyorum.