Mehmet Başkak  / Uzm. Klinik Psikolog

Hipnozun uluslararası yetkinlikteki isimlerinden olup, ülkemizde bilimsel hipnozun geniş kitlelere yayılmasının da öncülerindendir.

Eğitim Serüveni:

. Klinik Psikoloji Doktorası (FSMV Ünv. devam)
. Psikoloji Yüksek lisansı (
Arel Ünv.)
. Psikoloji Lisansı (
Haliç Ünv.) 
. Türk Dili ve Edebiyatı Lisansı 
(Atatürk Ünv.)

Malatya'da doğdu. Edebiyat okuduğu ilk fakülte yıllarında başladığı gazeteciliğe yaklaşık dört yıl devam etti. Çeşitli yayın organlarında şiir ve makaleleri yayınlandı. Devam eden zamanlarda, öğretmenlik, eğitim danışmanlığı, yöneticilik ve eğitim kurumu işletmeciliği yaptı. 2003 yılı itibariyle insan kaynaklarına yönelik, "Endüstriyel Psikoloji", "Davranış Değiştirme ve Geliştirme" ile "İletişim" alanlarındaki ek formasyonlarla yetkinlik alanlarını geliştirdi. 


2006 itibariyle bütün çalışmalarını bilinçaltı psikolojisine yoğunlaştıran Başkak; "Yönetici ve Çalışan Psikolojisi", "Kaliteli İnsan İlişkileri" , "Etkili Sunum Teknikleri", "Güzel Konuşma Sanatı" , "İknanın Psikolojisi ", "Liderlik ve Yöneticilik" , "Yetişkinlerde Davranış Değiştirme ve Geliştirme" "Bilinçaltı Psikolojisi" ve "Bilimsel Hipnoz, hipnoterapi" gibi konularda uygulamaya dönük çalışmalar, eğitimler, seminerler ve konferanslar gerçekleştirdi. Başkak, yüzlerce yetişkine, kendilerini aşma yolculuklarında yön göstermiş, problemlerini aşmalarında onlara rehberlik etmiştir.

Bilinçaltı psikolojisi alanında uluslar arası bir yetkinliğe sahip olan Başkak; hekim, psikolog gibi ruh sağlığı uzmanları başta olmak üzere diğer mesleklerden yüzlerce yetişkine hipnoz, hipnoterapi ve bilinçaltı düzeyde değişim eğitimleri vererek, birçok uzmanın, danışmanın, terapistin yetişmesine katkı sağlamıştır.

Mehmet Başkak, tıp doktoru değildir; insanların daha kaliteli bir hayatı yaşamaları konusunda kişilere danışmanlık yapan uluslar arası yetkinlikte profesyonel bir eğitmen ve konuşmacıdır.

"Derin Sıçrayış Hipnoz" adlı eseri, 2009'da yayınlandı ve alanında birçok açıdan özgün kabul edildi. Bilinçaltı Psikolojisi, Bilinçaltı Değişim Stratejileri gibi sıradışı konuların ülkemizde yayılmasının, bireyler ve kurumlar tarafından öğrenilmesinin öncülüğünü yapmaktadır.